Kosmos a nauki o życiu – spotkanie dla studentów

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Od 12 do 14 grudnia Polska będzie gościć reprezentantów największych agencji kosmicznych na świecie, którzy wezmą udział w spotkaniu grupy roboczej do spraw nauk o życiu w kontekście badań w warunkach kosmicznych (International Space Life Science Working Group, ISLSWG). Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) jest jednym z członków tej grupy, a Polska należy do ESA i coraz bardziej zwiększa swój wkład w jej działania.

Tradycyjnie już członkowie ISLSWG proponują, aby po swoich obradach spotkać się ze studentami kraju goszczącego. Dlatego też zapraszamy studentów nauk o życiu zainteresowanych badaniami kosmicznymi do udziału w tym wydarzeniu. Głos zabiorą m.in. przedstawiciele ESA i NASA.

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki (ul. Hoża) w Warszawie i potrwa ok. 2 godzin. Całe spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e3p@mein.gov.pl do 11 grudnia br.

Dostępność miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Źródło: Kosmos a nauki o życiu – spotkanie dla studentów – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Wydarzenie zostało zakończone.