Eksperci konferencji Energia Nowoczesnych Miast

Eksperci konferencji Energia Nowoczesnych Miast

Eksperci konferencji Energia Nowoczesnych Miast

W imieniu organizatorów informujemy, że za niespełna trzy tygodnie (29.02-01.03.2024 r.) odbędzie się jubileuszowa V międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna . Podczas konferencji wystąpi wielu znamienitych ekspertów oraz specjalistów, którzy podzielą się z gośćmi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić prelegentów panelu Responsible sourcing of critical raw materials and sustainable renewables development – essential elements of addressing the challenges of the Energy Trilemma:

• Dr. Daniel Kammen – wybitny profesor energetyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, z równoległymi stanowiskami w Grupie Energii i Zasobów, Goldman School of Public Policy oraz na Wydziale Inżynierii Jądrowej. W kwietniu 2010 r. został mianowany przez sekretarz stanu Hilary R. Clinton pierwszym stypendystą Partnerstwa na rzecz Środowiska i Klimatu dla obu Ameryk (ECPA).

• Estelle Levin – Nally – dyrektor generalny i założycielka firmy doradczej B CorpTM, Levin Sources, która od momentu powstania w 2010 r. pomogła ponad 160 klientom wydobywać, handlować, pozyskiwać, inwestować, regulować, wspierać i umożliwiać bardziej odpowiedzialne i zrównoważone działania poprzez ponad 260 projektów dotyczących ponad 150 minerałów w ponad 80 krajach. Ma rozległe doświadczenie w różnych kategoriach minerałów, od minerałów przejściowych i rozwojowych po minerały szlachetne i konfliktowe.

• Dr. Ivan Twagirashema – doktor chemii przemysłowej i katalizy na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Lille we Francji; posiada dwa tytuły magistra, jeden z fizyki i chemii, a drugi z farmacji (projektowanie leków). Obecnie jest zastępcą dyrektora generalnego Rwanda Mines, Petroleum and Gas Board (RMB).

Moderatorem panelu będzie dr hab. Radosław Miśkiewicz, prof. US, który profesjonalnie łączy działalność biznesową i badawczą. Jest Prezesem Zarządu Luma Holding oraz założycielem Luma Metallurgical Industry Fund. Menadżer z bogatym doświadczeniem w materii zarządzania dużymi spółkami, gdzie z powodzeniem wdraża projekty dotyczące zarządzania aktywami, finansowania firm, transakcji międzynarodowych, fuzji i przejęć. Jest zwolennikiem nieszablonowych rozwiązań w zarządzaniu oraz w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów środowiska.

Więcej informacji na stronie https://energia.usz.edu.pl/

 

Źródło: Eksperci konferencji Energia Nowoczesnych Miast – Uniwersytet Szczeciński (usz.edu.pl)

Wydarzenie zostało zakończone.