Resort rozwoju i technologii do końca sierpnia poszukuje start-upów, zespołów studenckich i NGO z innowacyjnymi pomysłami w konkursie “Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Aplikować można do końca sierpnia.
Trwa konkurs Ministerstwa Rozwoju i Technologii “Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Przeznaczony jest nie tylko dla istniejących już firm, ale także dla zespołów studenckich i organizacji społecznych.
Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:
Kategoria „Technologia jutra”
Konkurs kierowany do przedsiębiorstw sektora Mikro- Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Innowacyjne rozwiązania będzie można zgłaszać w trzech ścieżkach tematycznych:
- czyste technologie (Clean tech) wspierające zieloną transformację gospodarki,
- cyfrowe technologie (Digi tech) wspierające cyfrową transformację firm i podnoszące ich produktywność,
- technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4Well-being) w zakresie zdrowia, komfortu i jakości życia ludzi.
Kategoria „AI4US – Sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety”
Konkurs dla zespołów studenckich (3-5 osób) na innowacyjne pomysły na biznes z zastosowaniem sztucznej inteligencji, które wymagają współpracy, współtworzenia i współdziałania osób z różnymi kompetencjami i doświadczeniem. Propozycje powinny być skoncentrowane na innowacyjnych rozwiązaniach wpisujących się w cele zrównoważonego rozwoju (mogą to być zarówno rozwiązania w skali globalnej, jak i zmieniające życie lokalnych społeczności).
Kategoria „Lider inkluzyjnych innowacji”
Konkurs kierowany do organizacji społecznych i gospodarczych, które mają udokumentowane osiągnięcia o pozytywnym wpływie na docelową społeczność na rzecz której działa dana organizacja, i mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych organizacji w dziedzinie innowacji społecznych. Osiągnięcia te muszą w sposób bezpośredni odnosić się do rozwijania, wprowadzania i promowania innowacji skoncentrowanych na równości i włączeniu społecznym. Mogą to być rozwiązania, których głównym celem jest działanie na rzecz włączenia społecznego albo rozwiązania przy których projektowaniu ten aspekt odegrał znaczącą rolę.
Chętni do wzięcia udziału powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej – w tym celu należy założyć konto i zalogować się na stronie innowacyjnewyzwania.gov.pl. Budżet Programu to 6,3 mln zł.
Szczegółowe informacje o Programie i dokumentacja konkursowa dostępne tutaj:
Źródło: Ministerstwo szuka innowacji – miliony do wzięcia (pfr.pl)